Najlepsze domy Maklerskie

najlepszy dom maklerskiInwestowanie na giełdzie nie jest łatwym wyzwaniem nie tylko dla początkujących (http://www.bankier.pl/wiadomosc/Inwestowanie-na-gieldzie-dla-poczatkujacych-2324631.html), ale również dla zaawansowanych graczy. Niektórzy twierdzą, że inwestowanie na giełdzie opłaca się tylko inwestorom obracającymi dużymi kwotami. Nie jest to jednak prawda bo i oni niejednokrotnie tracili swoje majątki. Tajemnica tkwi w odpowiednim wyborze najlepszego domu maklerskiego.

Czym się kierować przy wyborze najkorzystniejszego dla siebie domu maklerskiego

W pierwszej kolejności odpowiedz sobie na pytanie czy jesteś graczem pasywnym czy aktywnym. To będziesz pierwszy czynnik poddający selekcji domy maklerskie. Ważną kwestią są progi kwotowe – głównie dla graczy inwestujących małe kwoty krótkoterminowo. Nie przepłacaj również za prowadzenie rachunku maklerskiego, gdyż możesz znaleźć odpowiedni dla siebie już zupełnie za darmo. Sprawdź domy maklerskie pod względem szybkości dokonywanych zleceń – jest top bardzo ważna kwestia. Możesz posłużyć się w tym celu opiniami już bardziej doświadczonych graczy lub prześledzić dostępne rankingi.

Ogólnopolskie Badanie Inwestorów w sprawie domów maklerskich – gdzie najlepsze domu maklerskie

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych przeprowadziło ostatnio najnowsze Ogólnopolskie Badanie Inwestorów z którego jednoznacznie wynikało, że polscy inwestorzy wybierając najlepszy dom maklerski kategoryzowali go głównie ze względu na opłaty i prowizje związane z prowadzeniem rachunku maklerskiego a także dostęp do zagranicznych akcji. Ranking przedstawiający najlepsze domy maklerskie kształtował się następująco:

  1. Deutsche Bank Biuro Maklerskie Prowizja dotycząca akcji to 0,19%, a obligacji: 0,14%. Bezpłatne roczne prowadzenie rachunku maklerskiego i obsługa rynku zagranicznego. Opłaty za przelew internetowy to 5 zł.
  2. X-Trade Brokers DM S.A.(tutaj jest obecnie najwięcej otwartych rachunków maklerskich 10,4 tysiąca). Prowizja dotycząca akcji to 0,25%, a obligacji: 0,19%. Bezpłatne roczne prowadzenie rachunku maklerskiego, nie obsługuje rynku zagranicznego. Opłaty za przelew internetowy to 0 zł.
  3. DM Raiffeisen Bank Polska S.A Prowizja dotycząca akcji to 0,38%, a obligacji: 0,19%. Bezpłatne roczne prowadzenie rachunku maklerskiego, nie obsługuje rynku zagranicznego. Opłaty za przelew internetowy to 0 zł.

Więcej na temat najlepszych aktualnie domów maklerskich dowiesz się na naszej stronie internetowej. Zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*