IKE i IKZE jako rachunek maklerski – opinie, czy warto?

Dla wielu obywateli naszego kraju emerytura nie będzie wystarczająco satysfakcjonująca. Dlatego warto pomyśleć o trzecim filarze, który może przyczynić się do zwiększenia naszej przyszłej emerytury. Takie możliwości stwarza nam IKE i IKZE, które mają wiele atutów w tym zwolnienie z podatku od zysków kapitałowych, co w perspektywie długoterminowego oszczędzania może przynieść pokaźny efekt.

IKE i IKZE jako rachunek maklerski dodatkowym zabezpieczeniem na emeryturę

Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE) i Indywidualne Konto Emerytalne (IKE) jest formą dodatkowego źródła dochodów, kiedy będziemy już na emeryturze.

Stanowią one pewien rodzaj indywidualnego planu emerytalnego w którym każdy obywatel może gromadzić swoje oszczędności inwestując je na rachunku brokerskim.

IKE i IKZE a podatek dochodowy

Nie wszyscy wiedzą jak ważna jest różnica pomiędzy IKE a IKZE. Otóż podatek dochodowy przy wypłacaniu naszych zgromadzonych i zarobionych środków pieniężnych jesteśmy zwolnieni w przypadku IKE, natomiast wypłacający z IKZE będzie musiał zapłacić podatek od dochodów, jednak wpłacane kwoty na ten rachunek będzie można odliczyć od podstawy opodatkowania, dzięki czemu zmniejszymy podatki.

Komfort wpłacania rat

W przypadku IKE i IKZE mamy możliwość wpłacania rat w dowolnej wysokości i tyle razy w roku ile zechcemy (nie przekraczając maksymalnego limitu wpłat), jeżeli dany miesiąc czy dłuższy okres sprawi, że nadmiar wydatków nie pozwolą nam na odłożenie zaplanowanej wcześniej składki po prostu tego nie robimy i nie działa to w żadne sposób na naszą niekorzyść.

Co z tymi opiniami – czy warto?

Coraz więcej inwestorów samodzielnie inwestujących swoje pieniądze na giełdzie, decyduje się na otwarcie dodatkowych rachunków maklerskich jakimi są IKE i IKZE.

W większości przypadków w ogóle nie ponoszą za to żadnych opłat. To kolejny atut. Inwestując rozsądnie nic nie tracisz a możesz wiele zyskać – lepsze życie na swojej emeryturze. Więcej na naszej stronie internetowej.

Tagi: ,
Napisano w Blog

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*