IKE w BOSSA – opłaty, opinie, czy warto?

ikeO IKE zrobiło się ostatnio całkiem głośno. Z różnych przyczyn (głównie organizacyjnych naszego państwa), okazuje się, że ludzie szukają alternatywy do oszczędzania na własną emeryturę. Coraz mniej z nas wierzy w ZUS, dlatego wydaje się, że IKE jest taką alternatywą.

Dla przypomnienia czym jest IKE. Nie będziemy się o tym rozpisywać, gdyż podstawowe informacje znajdziecie tutaj.

IKE w BOSSA

Dziś postanowiliśmy sprawdzić ofertę IKE w BOSSA, a zatem zaczynajmy.

Plus IKE w BOSSA

Jedną z dużych zalet jest to, że BOSSA nie wymaga regularnych wpłat na IKE. Zazwyczaj instytucje tego typu, proponują regularne, minimalne wpłaty, np. po 200 zł co miesiąc (jeśli nie wpłacimy, stracimy oprocentowanie lub coś w tym stylu). W BOSSA możemy wpłacać lub też nie wpłacać.

Dla innych – tych mniej zorganizowanych, jest to minut, gdyż w momencie gdy człowiek jest czymś zobligowany, ma większą motywację (w tym przypadku do oszczędzania), a tak będzie można sobie znaleźć  wymówkę i raz się wpłaci, a raz nie.

Limity wpłat w IKE w BOSSA

Są za to limity wysokości wpłat. Nie wymaga się minimum, natomiast ogranicza się maksimum wpłat. Na IKE można co roku wpłacić maksymalnie 300% prognozowanego na dany rok przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego.

Przeniesienie środków z IKE

Plusem jest też to, że środki z IKE można przenieść do innej instytucji. Mamy nad nimi kontrolę w przeciwieństwie do tych, które są w ZUS czy w OFE.

Dodatkowy rachunek maklerski w IKE w BOSSA

Ponadto osoby, które czują się na siłach do inwestowania, mogą korzystać z dodatkowego rachunku maklerskiego w IKE w BOSSA, który pozwala między innymi na inwestowanie w giełdę.

Opinie o IKE w BOSSA

Instytucja cieszy się dość sporą popularnością jeśli chodzi o IKE. Korzystają z niej głównie klienci BOŚ Banku, ponieważ jak wiadomo BOSSA jest częścią tego banku. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby samodzielnie przetestować BOSSA. Opinie są zazwyczaj pozytywne, ciężko znaleźć poważne mankamenty tego rachunku.

Tagi: ,
Napisano w IKE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*